2012. június 22-én pénteken indul a Magyar Színházak XXIV. Kisvárdai Fesztiválja.

Program

Június 22. péntek

11 óra, Művészetek Háza, Kamaraterem
Kocsis István: A TÉR – monodráma (70’)
Rendező-dramaturg: Török Viola
Sebestyén Aba (marosvásárhelyi Yorick Stúdió) műsora.

16.30 óra, Művészetek Háza, színházterem
FANNY ÉS ALEXANDER (Ingmar Bergman)
Átdolgozta: Gyarmati Kata (90’)
Rendező: Vidovszky György m.v.
Az Újvidéki Színház előadása.

20.30 óra, Várszínpad
Ünnepélyes megnyitó
Szigligeti Ede: LILIOMFI (3 óra)
Rendező: Keresztes Attila
A nagyváradi Szigligeti Színház előadása.

24 óra, Rákóczi-stúdió
MINT A FAGYÖNGY (1 óra 30’)
Rendező: Gemza Péter
A sepsiszentgyörgyi M Stúdió előadása.

Június 23. (szombat)

10.00 és 11.30 óra, Művészetek Háza, Kamaraterem
MÁTYÁS KIRÁLY ÉS A KOLOZSVÁRI BÍRÓ – bábjáték
A nagyváradi Szigligeti Színház Lilliput Társulatának előadása.

17 óra, Művészetek Háza, színházterem
Székely Csaba: BÁNYAVIRÁG – színmű (2 óra 5’)
Rendező: Sebestyén Aba
A marosvásárhelyi Yorick Stúdió és a Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulatának előadása.

20.30 óra, Várszínpad
Marriott – Foot:
CSAK SEMMI SZEXET KÉREM, ANGOLOK VAGYUNK! – vígjáték
Rendező: Nagy István m.v.
A székelyudvarhelyi Tomcsa Sándor Színház előadása.

24 óra, Rákóczi-stúdió
ÉLJEN A SZERELEM!
Rendező: Tolnay Szabolcs
A szabadkai Kosztolányi Dezső Színház előadása.

Június 24. (vasárnap)

10.00 és 11.30 óra, Művészetek Háza, Kamaraterem
CSILLAGSZÉL – játékos gyerekkoncert
A szatmárnémeti MARCO Alapítvány műsora.

17 óra, Művészetek Háza, színházterem
Füst Milán: BOLDOGTALANOK (2 óra 20’)
Rendező: Radu Afrim
A szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulatának előadása.

20.30 óra, Várszínpad
Peter Handke:
AZ ÓRA, AMIKOR SEMMIT SEM TUDTUNK EGYMÁSRÓL (1 óra 10’)
Rendező: Bozsik Yvette
A gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színház előadása.

24 óra, Rákóczi-stúdió
DOGS AND DRUGS
Rendező: Urbán András
A szabadkai Kosztolányi Dezső Színház előadása.

Június 25. (hétfő)

11 óra, Művészetek Háza, Kamaraterem
Marsha Norman: JÓCCAKÁT, MAMA!
A Zentai Magyar Kamaraszínház előadása.

17 óra, Művészetek Háza, színházterem
Bian Friel: PHILADELPHIA, NINCS MÁS ÚT! (2 óra 40’)
Rendező: Léner András
A kassai Thália Színház előadása.

20.30 óra, Várszínpad
Shakespeare:
A MAKRANCOS HÖLGY AVAGY A HÁRPIA MEGZABOLÁZÁSA
-komédia (2 óra 40’)
Rendező: Sorin Militaru
A marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulatának előadása.

24 óra, Rákóczi-stúdió
Heiner Müller: KVARTETT
Rendező: Balog József
Az Aradi Kamaraszínház és a MASZK Egysület közös produkciója.

Június 26. (kedd)

17 óra, Művészetek Háza, színházterem
Molnár Ferenc: ÜVEGCIPŐ (2 óra 30’)
Rendező:Árkosi Árpád
A beregszászi Kárpátaljai Megyei Magyar Drámai Színház előadása.

20.30 óra, Várszínpad
Móricz Zsigmond: SÁRI BÍRÓ (2 óra 30′)
Rendező: Görög László m.v.
A komáromi Jókai Színház előadása.

24 óra, Rákóczi-stúdió
Pintér Béla – Darvas Benedek: PARASZTOPERA (1 óra 20’)
Rendező: Porogi Dorka
A marosvásárhelyi Színművészeti Egyetem Stúdió Színházának előadása.

Június 27. (szerda)

17 óra, Művészetek Háza, színházterem
Németh Ákos: DEVIANCIA (3 óra)
Rendező: Németh Ákos
A temesvári Csiky Gergely Színház előadása.

20.30 óra, Várszínpad
Feydeau: AZ ÚR VADÁSZNI JÁR (2 óra 40’)
Rendező: Kolcsár József
A kézdivásárhelyi Városi Színház előadása.

24 óra, Rákóczi-stúdió
10
A kolozsvári Babes Bolyai Tudományegyetem Színház- és Televízió Kar hallgatóinak előadása.

Június 28. (csütörtök)

18 óra, Művészetek Háza, színházterem
Katona József: BÁNK BÁN (2 óra 40’)
Rendező: Bocsárdi László
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház előadása.

21 óra, Várszínpad
Alfred Jarry: ÜBÜ KIRÁLY (1 óra 50’)
Rendező: Alain Timar
A kolozsvári Állami Magyar Színház előadása.
(Csak 14 éven felülieknek!)

24 óra, Rákóczi-stúdió
Moliére: TARTUFFE
Az újvidéki Főiskola előadása.

Június 29. (péntek)

10.00 és 11 óra, Művészetek Háza, Kamaraterem
AZ ÉLET ÉS A HALÁL VIZE – zenés gyerekműsor
Écsi Gyöngyi előadása.

17 óra, Művészetek Háza, színházterem
Örkény István: TÓTÉK – tragikomédia (2 óra 50’)
Rendező: Victor Ioan Frunza
A csíkszeredai Csíki Játékszín előadása.

20 óra, Várszínpad
Tolcsvay Béla-Béres Melinda:AZ ÉG ÍGÉRŐ FA – táncos daljáték
A Tolcsvay Trió, Téka Együttes és a Cédrus Néptáncegyüttes előadása.
Rendező-koreográfus: Varga Zoltán

24 óra, Rákóczi-stúdió
ABZU – Mélység
Bicskei Zsuzsa butoh -szólóestje

Június 30. (szombat)

11 óra, Flórián tér – szabadtér
A HALÁL ÉS A BOHÓC
Az Erdélyi Vándorszínház előadása

17 óra, Művészetek Háza, színházterem
Andrási Attila: 1918 ŐSZIRÓZSÁK – ZUHANÓ REPÜLÉS
Rendező: Andrási Attila
A Magyar Kanizsai Udvari Kamaraszínház előadása.

20.30 óra, Várszínpad
Záróünnepség, a díjak átadása
Szergej Medvegyev: A FODRÁSZNŐ
Rendező és látványtervező: Viktor Rizsakov
A debreceni Csokonai Színház előadása.

*
A belépőjegyek ára egységesen valamennyi előadásra (kivétel a gyerekprogramok) 1.500.- Ft.
A gyerekelőadásokra szóló belépőjegy ára: 500 Ft.

A helyek elfoglalása valamennyi helyszínünkön érkezési sorrendben történik.
Információ:
Telefonos jegyrendelés:
Hétfőtől-péntekig 09.00-18-00
szombaton és vasárnap zárva.
Tel.: +36-45/500-451, vagy 405-239.

Jegyrendelés e-mailen:
kisvarda.szinhaz@gmail.com

forrás és részletes program a fesztivál honlapján