A színházak produkcióira három előválogató: Sebestyén Rita (Románia), Hizsnyan Géza (Szlovákia) és Nagypál Gábor (Szerbia) tett javaslatokat, mely alapján végül Nánay István összegezte a programtervezetet.
Az előadások pontos ideje és helyszíne jelenleg még egyeztetés alatt áll.


Versenyelőadások:

♦Caragiale nyomán szabadesésben: Leonida Gem Session (Kolozsvári Állami Magyar Színház; rendező: Tompa Gábor).
♦Székely Csaba: Bányavakság (Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulat és a Yorick Stúdió; rendező: Sebestyén Aba).
♦Spiró György: Az imposztor (Sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház; rendező: Keresztes Attila).
♦Synge: A nyugati világ bajnoka (Szatmári Északi Színház Harag György Társulata; rendező: Balogh Attila).
♦Szálinger Balázs: Köztársaság (Székelyudvarhelyi Tomcsa Sándor Színház; rendező: Telihay Péter).
Békeidő (Temesvári Csiky Gergely Színház; rendező: Hajdú Szabolcs).
Arany-légy (Gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színház; rendező: Goda Gábor).
Két lengyel darab (Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem; rendező: Bocsárdi László).
♦Ibsen: Rosmersholm (Újvidéki Színház; rendező: Anca Bradu).
Az eredeti Hamlet (Szabadkai Kosztolányi Dezső Színház; rendező: Mezei Kinga)
♦Ladislav Ballek: A hentessegéd (Komáromi Jókai Színház, rendező: Ratislav Ballek).
♦Peter Weiss: Marat/Sade (Kassai Thália Színház; rendező: Czajlik József)

Versenyen kívüli előadások:
♦Székely János: Caligula helytartója (Komáromi Jókai Színház; rendező: Béres Attila).
♦Shakespeare: A vihar (Beregszászi Kárpátaljai Megyei Drámai Színház; rendező: Szergej Maszlobojcsikov).
Opera ultima (Újvidéki Színház; rendező: Kokan Mladenovic).
♦Lénárt Róbert: Virrasztók (Szabadkai Népszínház; rendező: Hernyák György).
♦Tolcsvay László-Müller Péter-Müller Péter Sziámi: Isten pénze (Csíki Játékszín, Csíkszereda; rendező: Somogyi Szilárd).
♦Pintér Béla-Darvas Benedek: Parasztopera (temesvári Csiky Gergely Színház; rendező: Szikszai Rémusz).
♦Lerner-Loewe: My Fair Lady (nagyváradi Szigligeti Színház; rendező: Réthly Attila)
♦Liam Clancy, Mary Reich, Yolande Snaith, Shahrokh Yadegari, Tompa Gábor: Romok igaz menedék (Kolozsvári Állami Magyar Színház, rendező: Tompa Gábor).
Hajléktalanokról szóló cím nélküli előadás (Váróterem Projekt, Kolozsvár, rendező: Albu István)
One girl show (Szabadkai Kosztolányi Dezső Színház, rendező: Urbán András)
Dívák (GroundFloor Group, Kolozsvár, rendező-koreográfus: Sinkó Ferenc).
♦Gogol: Egy őrült naplója (Székelyudvarhelyi Tomcsa Sándor Színház; rendező: Porogi Dorka)
Tesztoszteron Zenei Alakulat koncertje (Sepsiszentgyörgy)
Vers-zene (Szabadkai Népszínház)
♦Szentivánéji álom (W. Shakespeare nyomán)(Sepsiszentgyörgyi M Stúdió, rendező: Uray Péter)
♦Visky András: Megöltem az anyámat (Aradi Kamaraszínház, rendező: Visky András).

Gyerekeknek szóló előadások:
Kezeslábas. – babaszínházi produkció. (Nagyváradi Szigligeti Színház Lilliput Társulata, rendező: Bartal Kiss Rita).
Mosonyi Alíz: Csipkerózsika. (Nagyváradi Szigligeti Színház Lilliput Társulata, rendező: Bartal Kiss Rita).
Jan Romanovszky: Majolenka hercegkisasszony. (Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulat Bábtagozata, rendező: Szilágyi Regina)

A programváltoztatás jogát a szervezők fenntartják!
forrás