“Amikor a Magyar Színházak XXV. Kisvárdai Fesztiváljának előzetes programját közzétettük, abban bíztunk, hogy a rendezvény lebonyolításához minimum a tavalyi költségvetési összeg áll majd rendelkezésünkre. Nem így történt, ezért kényszerültünk arra, hogy az eredetileg tervezett programot erősen redukáljuk.”

Nánay István, válogató

Program:

Június 21. (péntek)

17 óra, Művészetek Háza
Spiró György: Az IMPOSZTOR – komédia (versenyelőadás)(3 óra)
Rendező: Keresztes Attila
Sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház

19 óra, Főtéri Színpad
A Holdviola együttes koncertje

21 óra, Várszínpad
MEGNYITÓÜNNEPSÉG
Shakespeare: A VIHAR (versenyelőadás)(2 óra)
Rendező: Szergej Maszlobojscsikov
Kárpátaljai Megyei Magyar Drámai Színház

Június 22. (szombat)

9.30 és 11 óra, Művészetek Háza Kamaraterme
Mosonyi Alíz: CSIPKERÓZSIKA (bábelőadás)
Rendező: Bartal-Kiss Rita
Nagyváradi Szigligeti Színház Lilliput Társulata

18 óra, Művészetek Háza
Székely Csaba: BÁNYAVAKSÁG (versenyelőadás)(1 óra 40′)
Rendező: Sebestyén Aba
A Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulata és a Yorick Stúdió előadása.

20 óra, Főtéri Színpad
A Parapács zenekar koncertje

21 óra, Várszínpad
KÉT LENGYEL DARAB (versenyelőadás)(2 óra 45′)
Rendező: Bocsárdi László
Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem Stúdió Színház

Június 23. (vasárnap)

10 és 11 óra, Művészetek Háza Kamaraterme
KEZESLÁBAS (bábjáték 0-tól 3 éves korig)
Nagyváradi Szigligeti Színház Lilliput Társulata

17 óra, Művészetek Háza
Liam Clancy, Mary Reich, Yolande Snaith, Shahrokh Yadegari, Tompa Gábor:
ROMOK IGAZ MENEDÉK 1 óra 10′)
Rendező: Tompa Gábor
(versenyelőadás)
Kolozsvári Állami Magyar Színház

17 óra, Várszínpad:
III. Kisvárdai Rockmaraton
Amatőr rockegyüttesek bemutatkozása.

22 óra, Művészetek Háza Kamaraterme:
ÜVÖLTÉS A ZSENIKÉRT – OROSZOK (versenyen kívül)
Aradi Kamaraszínház

Június 24. (hétfő)

18 óra, Művészetek Háza
Mezei-Góli: AZ EREDETI HAMLET (versenyelőadás)(1 óra 50′)
Rendező: Mezei Kinga
Szabadkai Kosztolányi Dezső Színház

21 óra, Várszínpad
Pintér Béla-Darvas Benedek: PARASZTOPERA (versenyen kívül)(1 óra 20′)
Temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház

23 óra, Művészetek Háza Kamaraterme
DÍVÁK (versenyen kívül)(1 óra)
Kolozsvári Groundfloor Group

Június 25. (kedd)

18 óra, Művészetek Háza
Tolcsvay-Müller-Müller: ISTEN PÉNZE (versenyen kívül)(2 óra 30′)
Rendező: Somogyi Szilárd
Csíkszeredai Csíki Játékszín

21 óra, Várszínpad
Peter Weiss: MARAT/SADE (versenyelőadás)(3 óra)
Rendező: Czajlik József
Kassai Thália Színház

24 óra, Művészetek Háza Kamaraterme
Urbán András: BÉRES MÁRTA ONE GIRL SHOW (versenyen kívül)(1 óra 20′)
Szabadkai Kosztolányi Dezső Színház
Rendező: Urbán András

Június 26. (szerda)

18 óra, Művészetek Háza
Synge: A NYUGATI VILÁG BAJNOKA (versenyelőadás)(2 óra 50′)
Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulata
Rendező: Balogh Attila

21 óra, Várszínpad
Beaumarchais: A SEVILLAI BORBÉLY (versenyen kívül)(2 óra 20′)
Rendező: Zakariás Zalán
Nagyváradi Szigligeti Színház

Június 27. (csütörtök)

20 óra, Művészetek Háza
ARANY-LÉGY (versenyelőadás)(1 óra 20′)
Rendező: Goda Gábor
Gyergyószentmiklósi Figura Stúdió

19 óra, Művészetek Háza parkja
II. Rákóczi Ferenc élete
A Szigetszentmiklósi Sziget Színház zenés előadása.

21 óra, Főtéri Színpad
A Magna Cum Laude zenekar koncertje

22.30 óra, II. Rákóczi Ferenc Szakiskola műhelye
CÍM NÉLKÜLI ELŐADÁS (versenyen kívül)(2 óra 15′)
Rendező: Albu István
Kolozsvári Váróterem Projekt

Június 28. (péntek)

9.30 és 11 óra, Művészetek Háza Kamaraterme:
Romanovsky: MAJOLENKA HERCEGKISASSZONY
Szatmárnémeti Északi Színház Bábtagozat

17 óra, Művészetek Háza
Ladislav Ballek: A HENTESSEGÉD (versenyelőadás)(2 óra)
Rendező: Rastislav Ballek
Komáromi Jókai Színház

20 óra, Művészetek Háza
Berecz András ének- és mesemondó műsora.
Házigazda: Fábry Sándor

21 óra, Várszínpad
Beaumarchais: OPERA ULTIMA (versenyen kívül)(2 óra)
Rendező: Kokan Mladenovic
Újvidéki Színház

Június 29. (szombat)

17 óra, Művészetek Háza:
Gogol: AZ ŐRÜLT NAPLÓJA (versenyen kívül)(1 óra 15′)
Rendező: Porogi Dorka e.h.
Székelyudvarhelyi Tomcsa Sándor Színház

19 óra, Várszínpad
ZÁRÓÜNNEPSÉG
Székely János: CALIGULA HELYTARTÓJA (versenyen kívül)(1 óra 40′)
Rendező: Béres Attila m. v.
Komáromi Jókai Színház

21 óra, Főtéri Színpad
Marót Viki és a Nova Kultúr Zenekar koncertje.

A műsorváltoztatás jogát a szervezők fenntartják!

forrás és az előadások színlapjai, összefoglalói